Ogłoszenia -- Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. Taca z ostatniej niedzieli na budowę kościoła wyniosła 3947 złotych. Wszystkim Ofiarodawcom obiecujemy modlitwę i składamy serdeczne Bóg Zapłać.

3. Ksiądz Rafał, w każdy wtorek po mszy wieczornej zaprasza na spotkanie biblijne.

4. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi także paniom działającym w naszym parafialnym Caritas. Dziękujemy wam za samarytańską posługę, często praktykowaną w cichości i pokorze, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętego Michała Archanioła na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. W każdą niedzielę o godz. 8.30 odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego w wypominkach rocznych.

7. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;