Ogłoszenia -- Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

3. W pierwszy czwartek marca o godz. 17.30 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 gorzkie żale. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.30, a w piątek od 16.30 i każdego dnia 15 minut przed każdą Mszą św.

5. W pierwszą sobotę miesiąca kapłani przyjdą do chorych.

6. Caritas sprzedaje przed kościołem paschaliki wielkanocne w cenie 5 złotych.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Bogdan Marian Ciureja i śp. Marian Dymczyk. Dobry Jezu, a nasz Panie … .

9. W tym tygodniu patronuje nam:

w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.